hakkımızda

SMA Yazılım Teknolojileri A.Ş. Finans ve Yazılım Teknolojileri alanında deneyimli ve güvenilir kadrosu ile Teknopark İstanbul Fikir Küpü bünyesinde 2018 yılında kurulmuştur.

Teknopark İstanbul A.Ş. 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununa uygun olarak kurulmuştur. Ana görevi, Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) odaklı faaliyetlere uygun bir eko sistem oluşturmaktır. Teknopark İstanbul A.Ş. ülkemize stratejik ekonomik yarar sağlayacak Ar-Ge birimlerinin oluşturulması amacıyla gerekli fiziki alt yapıların inşa edilmesi, inşa etmek isteyenlere gerekli hizmetlerin sunulması, teknoparkın yerel ve ulusal sanayi ile entegrasyonu, teknolojik, ekonomik ve sosyal yararlar sağlayan her türlü oluşum ve etkinliklerin düzenli bir şekilde sürdürülmesi çalışmalarını yürütür. Teknopark İstanbul A.Ş. tüm etkileşen taraflarına, beklentilerin üzerinde, yasal, kamusal ve teknik düzenlemelere, iş mükemmelliği, insan sağlığı ve güvenliği ile çevre sağlığı ve güvenliği gereklerine uygun kaliteli hizmetler sunar. Teknopark İstanbul A.Ş ile etkileşen her birey için güvenli çalışma ortamı, yeşil ve temiz bir çevreyi taahhüt eder.

Fikir Küpü Kuluçka Merkezi, tematik alanlarımız kapsamında yer alan inovatif ve teknoloji tabanlı iş fikirlerine sahip girişimcilerin ve yatırımcıların ortak hedeflerde buluştuğu bir ekosistemdir.

Türkiye’nin en nitelikli Kuluçka Merkezlerinden biri olması hedeflenen Fikir Küpü, 1. etapta yer alan Bioküp Laboratuvarı ile beraber 2.000 m²’lik alanda faaliyete geçmiş, 2. etapta 1250 m²’lik alanında başarılı faaliyetlerine devam etmektedir.

Fikir Küpü Kuluçka Merkezinde, tematik alanlar çerçevesinde İnsansız ve Otonom Sistemler, İleri Malzeme Teknolojileri, Robot Teknolojileri, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Akıllı Şehirler, Fintek ve Optimizasyon gibi öne çıkan teknoloji alanlarında nitelikli ve tam zamanlı çalışan girişimciler yer almakadır.